TEL: +421 918 666 306  MAIL: info@nikos.sk

Přinášíme na Váš stůl tradici a originálnost slovenských pařených sýrů podle původních receptur našich předků.
SLOVENSKÝ ESHOP

O nás

Do roku 1992 v kolébce vzniku výroby sýrových korbáčiků v malebné Oravské obci Zázrivá sahají první kořeny začátků činnosti firmy NIKOS, převzetím několik desetiletí trvající rodinné tradice zakladatelů této společnosti - manželů Ing. Jozefa Žiačeka a Aleny Žiačkovej.

K nejznámějším výrobkům z pařeného sýra jsou korbáčiky a nitě. Postupným rozvojem společnosti začaly přibývat další známé výrobky: oštěpky, parenice, jakož i vlastní speciality, ať už čerstvé, uzené nebo ochucené vlastními směsmi kořením s typickými názvy.

Všechny výrobky jsou vyrobeny z mlékárenského ošetřeného kravského sýra, bez přidávání jakýchkoliv chemických přísad a stabilizátorů, čímž se řadí mezi 100% -ní přírodní produkty.
Nejlepší známkou kvality je pro společnost NIKOS spokojenost konzumentů těchto výrobků, čehož důkazem je neustálý nárůst kapacity výroby během její existence.

Firma od roku 1995 postupně vybudovala svou síť prodejních stánků po Kysuciach.

Od roku 2014 se začaly vyrábět originální sýrové dorty, které si zákazníci oblíbili jako neobyčejný dar k různým příležitostem. Byly tak žádané, že se začaly posílat expresní službou po celém Slovensku a České Republice.

Firma se stále rozvíjí i za pomoci nástupu syna Frederika a dcery Henriety.